Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
środa 05.10.2022
Imieniny Bartłomieja, Justyna i Rajmunda

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Budżet Obywatelski 2018

10-08-2017 / czwartek

10 lipca ruszyła kolejna edycja programu konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego na 2018 rok.

Już po raz trzeci mieszkańcy Opola Lubelskiego zdecydują jakie inwestycje zostaną zrealizowane w mieście w ramach kolejnej edycji budżetu. Przewidywana wielkość środków przeznaczona na realizację budżetu obywatelskiego wynosi 100.000 zł w roku budżetowym 2018.

W ramach Budżetu Obywatelskiego mogą zostać zrealizowane projekty w dwóch oddzielnych kategoriach: inwestycyjne oraz społeczne służące mieszkańcom całej gminy, wykazujące  znaczenie i korzyści społeczne. Zgłaszanie zadań  będzie możliwe w terminie od 10 lipca do 15 września 2017 roku, na formularzach, których wzory znajdują się poniżej. Formularze zgłoszeniowe można pobrać także w Punkcie Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Opolu Lubelskim w Opolu Lubelskim przy ul. Lubelskiej 4, w Opolskim Centrum Kultury przy ul. Lubelskiej 30 oraz w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Opolu Lubelskim przy ul. Stary Rynek 42.

Powołany przez Burmistrza Opola Lubelskiego Miejski Zespół ds. Konsultacji Budżetu Obywatelskiego do 22 września dokona oceny formalnej zgłoszonych projektów i  opracuje listę projektów, która zostanie dopuszczona pod głosowanie. Głosowanie na projekty będzie miało miejsce w okresie od 2 do 13 października 2017 roku, w dni robocze w godzinach pracy Urzędu.

Mieszkańcy będą mogli zagłosować za pomocą dwóch oddzielnych kart do głosowania - jednej na projekt społeczny i drugiej na projekt inwestycyjny, na których będą wybierali jedno wskazane przez siebie zadanie  do realizacji. Ustalenie wyników głosowania nastąpi do 20 października 2017 roku, a  projekty, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną wpisane do projektu budżetu gminy na 2018 rok.

Przykładowe projekty
Zarządzenie Burmistrza
Załącznik nr 1a - formularz projektu społecznego
Załącznik nr 1b - formularz projektu inwestycyjnego
Przykładowe koszty