Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 29.09.2023
Imieniny Michaliny, Michała i Rafała

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Dotacje na sport przyznane

07-03-2023 / wtorek
Jak co roku, Gmina Opole Lubelskie przeprowadziła konkursy i przyznała dotacje na realizację zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2023 roku. Jednocześnie rozstrzygnięto też konkurs na realizację zadań z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii i przemocy w rodzinie.
 
Tym samym poszczególnym klubom i organizacjom przyznano środki na realizację następujących zadań:
- Miejskiemu Klubowi Sportowemu „Opolanin” w Opolu Lubelskim w postaci wsparcia realizacji zadania „Szkolenie dzieci młodzieży i dorosłych w zakresie piłki nożnej oraz udział w rozgrywkach piłkarskich”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie – 195.000,00 złotych.
- Klubowi Sportowemu „Opolanki” Opole Lubelskie w postaci wsparcia realizacji zadania „Organizacja i prowadzenie zajęć, turniejów i udział w zawodach sportowych dzieci i młodzieży w 2023 r. - tenis stołowy”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 13.500,00 złotych.
- Ludowemu Klubowi Sportowemu „Pogoń” Trzebiesza w postaci wsparcia realizacji zadania „CZAS NA SPORT”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie – 11.500,00 złotych.
- Gminnemu Ludowemu Klubowi Sportowemu Elżbieta w postaci wsparcia realizacji zadania „PIŁKA NOŻNA TO NASZ CEL”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie – 11.500,00 złotych.
- Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „OLIMP” w postaci wsparcia realizacji zadania „Imprezy rekreacyjno - sportowe dla członków UKS Olimp”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 28.500,00 złotych.
- Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „DUBLER” w postaci wsparcia realizacji zadania „Szkolenie dzieci i młodzieży oraz udział w zawodach sportowych”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 11.500,00 złotych.
- Klubowi Sportowemu „ORKA” Kluczkowice w postaci wsparcia realizacji zadania „Dzieci promują Gminę Opole Lubelskie poprzez uprawianie sportu””, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 11.500,00 złotych.
- Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Inicjatywa” Niezdów w postaci wsparcia realizacji zadania „Nowa pasja - pływanie”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 3.500,00 złotych.
- Lubelskiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju w postaci wsparcia realizacji zadania „Strzał w dziesiątkę”, udzielono dotacji na częściowe dofinansowanie jego realizacji w kwocie 3.500,00 złotych.
 
Łącznie w konkursie na zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2023 roku udzielono wsparcia na kwotę 290.000,00 zł.
 
W drugim konkursie udzielono wsparcia Klubowi Abstynenta „JUTRZENKA” na realizację zadania pod nazwą „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych jako sposób do wolności od uzależnień”. Wartość dotacji wyniosła 70.000,00 złotych.
Po krótkiej uroczystości wręczenia dotacji i podpisania umów, odbyło się także szkolenie z zakresu prawidłowego rozliczania dotacji.