Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
piątek 01.03.2024
Imieniny Dawida, Antoniego i Radosławy

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Inwestycja Gminy Opole Lub. wyróżniona

01-02-2024 / czwartek
Miło nam poinformować, że inwestycja Gminy Opole Lubelskie realizowana przez firmę Pollight Sp. z o.o. pod nazwą „Modernizacja infrastruktury oświetlenia ulicznego na terenie Miasta i Gminy Opole Lubelskie” zwyciężyła w kategorii „Oświetlenie dróg i terenów publicznych” w XXV edycji konkursu na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto Roku oraz Najlepszą Inwestycję Oświetleniową Roku.
 
- Miło, że nasza inwestycja została zauważona na tle innych działań z zakresu poprawy efektywności energetycznej. Jej realizacja trwała dwa lata, zakończenie działań nastąpiło w 2022 roku. Środki na ten cel pozyskaliśmy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych a wartość całego zadania opiewała na kwotę blisko 4 milionów złotych – mówi Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis.
 
Oceniana inwestycja obejmowała wymianę 2263 szt. opraw oświetleniowych, 156 szt. wysięgników, modernizację 136 szt. szaf oświetleniowych oraz usługę konserwacji oświetlenia ulicznego. Kluczowym celem prezentowanej modernizacji było zapewnienie bezpiecznego, wygodnego poruszania się użytkowników dróg przy jednoczesnej energooszczędności i niskich nakładach konserwacyjnych w okresie eksploatacyjnym.
 
Komisja wysoko oceniła użycie wydajnych i energooszczędnych opraw oświetleniowych zarządzanych nowoczesnym systemem zdalnego sterowania. Całość zamierzenia cechowało utrzymanie wysokich standardów realizacyjnych oraz jakościowych zastosowanego sprzętu oświetleniowego. Zaprezentowana inwestycja została wzorcowo zaplanowana i zrealizowana. W ocenie Komisji zaprezentowane oświetlenie wyróżnia się na tle przestrzeni Gminy Opola Lubelskiego, dając bezpieczeństwo użytkownikom dróg, duży komfort mieszkańcom, jest energooszczędne, co w znacznym stopniu wpływa na obniżenie poziomu zużywanej energii elektrycznej i kosztów eksploatacyjnych.
 
W gali rozdania nagród, która odbyła się w Warszawie 31 stycznia 2024 roku wzięli udział Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Stachowicz, Sekretarz Gminy Izabela Zarzycka i Kierownik Wydziału Inwestycji UM Iwona Bednarz. Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.