Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 29.05.2023
Imieniny Magdaleny, Maksymiliana i Urszuli

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Owocowa oficjalnie otwarta

21-06-2022 / wtorek
21 czerwca odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi na nowo wybudowanym odcinku ulicy Owocowej w Opolu Lubelskim.
 
„To krótki, ale bardzo istotny odcinek drogi, który łączy ulicę Przemysłową z ulicą Fabryczną i tym samym tworzy nowy ciąg komunikacyjny. Budowa końcowego odcinka ulicy Owocowej jest też istotna ze względu na plany budowy obwodnicy miasta” mówi Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis.
 
Umowę z wykonawcą, firmą Trakt S.A. z Górek Szczukowskich, podpisano 16 czerwca 2021 roku. Następnie 28 czerwca przekazano wykonawcy dziennik budowy oraz dokumentację techniczną i inne dokumenty niezbędne do rozpoczęcia prac. Inwestycja była realizowana w cyklu dwuletnim.
 
Zakres zamówienia obejmował budowę ulicy o nawierzchni asfaltowej o szerokości 7 metrów i długości 250mb, budowę chodnika, budowę trzech skrzyżowań, budowę zjazdów do przyległych działek, kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągu. Ponadto w ramach zadania zbudowane zostało oświetlenie nowego odcinka drogi i kanał technologiczny.
 
Koszt całego zadania to 1 463 941,60 zł. Na realizację tego zadania Gmina Opole Lubelskie pozyskała dofinansowanie w kwocie 878 364,00 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.