Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
niedziela 04.06.2023
Imieniny Karola i Franciszka

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Promesy na wnioski w ramach RPIS - PGR

28-07-2022 / czwartek

Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim odbyło się wręczenie promes dla gmin z powiatu opolskiego, które otrzymały wsparcie w ramach III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Tym razem dodatkowe pieniądze skierowane były i trafiły do gmin i powiatów w których funkcjonowały tzw. PGR-y.

W uroczystości wzięli udział Poseł na Sejm RP Sławomir Skwarek, Starosta Opolski Dariusz Piotrowski, Zastępca Burmistrza Opola Lubelskiego Waldemar Gogół oraz przedstawiciele wszystkich pozostałych gmin które otrzymały wsparcie w ramach III edycji RPIS.

Gmina Opole Lubelskie otrzymała środki na realizację dwóch projektów: przebudowę placu zabaw oraz budowę siłowni zewnętrznej przy ul. Długiej w Opolu Lubelskim (465 500,00 zł) i modernizację placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim w Opolu Lubelskim (328 300,00 zł). Łącznie Gmina Opole Lubelskie w ramach II edycji RPIS otrzyma wsparcie w wysokości 793 800,00 zł.

Ponadto Powiat Opolski otrzymał wsparcie na dwa projekty zlokalizowane na terenie naszej gminy, w tym przebudowę ulicy Kolejowej w zakresie budowy kanalizacji deszczowej (1 470 000, zł).

Poziom dofinasowania dla tych projektów wynosi 98%. Tylko 2% wkładu własnego muszą zabezpieczyć gminy i powiat.

O wsparcie w tej edycji Programu mogły ubiegać się gminy i powiaty, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Łącznie ponad 1800 wniosków uzyskało pozytywną rekomendację do otrzymania środków z budżetu państwa.