Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
sobota 22.06.2024
Imieniny Pauliny, Sabiny i Tomasza

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Sprzątanie Ziemi z ZZOKiem

23-03-2023 / czwartek

Gmina Opole Lubelskie wraz z  Zakładem Zagospodarowania Odpadów Komunalnych Sp. z o.o. w Bełżycach informuje, że podobnie jak w poprzednim roku organizuje działania z zakresu edukacji ekologicznej w ramach akcji ,,Sprzątanie Ziemi z ZZOKiem”.

Współczesna edukacja ekologiczna to niezwykle ważny i bardzo istotny kierunek działań. Prowadzona we  wszystkich grupach społecznych począwszy od decydentów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców poprzez mieszkańców – osoby dorosłe, dzieci i młodzież wspomaga rozwiązanie problemów środowiskowych, również tych, związanych z odpadami komunalnymi.

Edukacja prowadzona w sposób systematyczny i uporządkowany, dostosowany do różnych grup odbiorców, zapewnić może rozwój pożądanych kompetencji społecznych – prawidłową selekcję u źródła, ograniczenie ogólnej masy odpadów oraz wpływać na rozwój gospodarczy.

Akcja zostanie przeprowadzona:

w dn. 17-21.04.2023 r. TYDZIEŃ EKOLOGICZNY W SZKOŁACH

w dn.  21-22.04.2023 r. AKCJA SPRZĄTANIA ZIEMI

Podobnie jak w roku poprzednim głównym celem akcji jest uświadomienie mieszkańcom, jak ważne jest poszanowanie środowiska oraz regularne zbieranie i segregowanie śmieci (funkcja edukacyjna – budowanie świadomości wśród dzieci i dorosłych). Obszar objęty tym działaniem określają Państwo wg. własnego uznania. Zapewniamy worki, rękawice, odbiór zebranych odpadów oraz poczęstunek.

Po przeprowadzonej akcji można zrobić ognisko z uczestnikami, podzielić się wnioskami  oraz zjeść ciepłą kiełbaskę. Jest to dobry czas na integracje.

Mamy nadzieję, że propozycja wspólnego działania, którą pragniemy przedstawić, spotka się z zainteresowaniem z Państwa strony.

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Urzędu Miejskiego w Opolu Lubelskim, ul. Lubelska 4, 24-300 Opole Lubelskie pok. 109 w godzinach pracy urzędu.

Akcje koordynuje: inspektor ds. ochrony środowiska - Agnieszka Kutyna, tel. 81 827 72 23, email: agnieszka.kutyna@opolelubelskie.pl.  Na zgłoszenia czekamy do dnia 31.03.2023 r.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.