Urząd Miejski w Opolu Lubelskim - oficjalny serwis

Pokaż/ukryj listę języków
poniedziałek 29.05.2023
Imieniny Magdaleny, Maksymiliana i Urszuli

Biuletyn Informacji PublicznejBIP

ePUAP

Strefa płatnego parkowania przy Starym Rynku

19-07-2022 / wtorek

Od początku lipca w Opolu Lubelskim przy skwerze na Starym Rynku obowiązuje strefa płatnego parkowania.

Strefa obejmuje 22 miejsca parkingowe utworzone przy okazji rewitalizacji Starego Rynku przy skwerze miejskim. Płatna strefa obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 16:00. Pierwsza godzina postoju jest bezpłatna, każda kolejna to koszt 3 zł. Opłata za brak ważnego biletu wynosi 95 zł, a operatorem systemu jest Opolskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Aby skorzystać z parkingu lub uiścić opłatę można użyć  aplikacji APCOA Flow lub pobrać bilet i zapłacić w parkomacie zlokalizowanym w rogu skweru, przy przystanku i zbiegu ulic Stary Rynek i Męczenników Getta (postój TAXI).  

Strefa płatnego parkowania została wprowadzona na wniosek mieszkańców i osób prowadzących działalność gospodarczą w kamienicach w obszarze Starego Rynku. Takie rozwiązanie pozwala na bardziej efektywne korzystanie z miejsc parkingowych w ścisłym centrum miasta, dzięki czemu osoby chcące skorzystać z oferty przedsiębiorców łatwiej znajdą miejsce do zaparkowania auta w najbardziej zatłoczonych godzinach dnia.   

Ewentualne reklamacje w sprawie wadliwego funkcjonowania systemu należy zgłaszać do firmy APCOA (https://www.apcoa.pl/reklamacje/), która jest dostawcą i operatorem parkomatu.